Po wyniku PiS następne w kolejności było ugrupowanie Komitet Wyborczy Wyborców Anny Wąsowicz, które uzyskało 4 676 głosów co daje 29,32 proc. i 6 mandatów dla radnych. Trzecie ugrupowanie, które nie wystawiało kandydata na burmistrza KWW Nasze Miasto Nasza Gmina uzyskało 3 855 głosów co daje 24 proc. poparcia i 5 mandatów.
Natomiast czwarty zarejestrowany komitet KWW Lepsza Gmina Skawina, wystawiające jako kandydata na burmistrza Wojciecha Paca wprawdzie zdobyło 1 743 głosy i 10,93 proc. poparcie, ale nie uzyskało żadnego mandatu w radzie miasta.
Radni Rady Miejskiej w Skawinie nowej kadencji
OKRĘG 1
ZAJĄC Eugeniusz Zbigniew ze Skawiny: 216 głosy; 4,79 proc. (PiS)
ĆWIK Michał Piotr z Borku Szlacheckiego: 857 głosów; 19,01 proc. (PiS)
LUPA Stanisław Karol za Skawiny: 167 głosów; 3,70 proc. (PiS)
SAPAŁA Antoni ze Skawiny: 330 głosów; 7,32 proc. (Nasze Miasto Nasza Gmina)
WĄSOWICZ Anna Agata ze Skawiny: 939 głosów; 20,83 proc. (KWW Anny Wąsowicz)
KOTULA Żaneta Iwona ze Skawiny: 202 głosy; 4,48 proc. (KWW Anny Wąsowicz)
OKRĘG 2
MAJDZIK Ryszard ze Skawiny: 702 głosów; 16,95 proc. (PiS)
SZCZYPCZYK Rafał Stanisław ze Skawiny: 166 głosów; 4,01 proc. (PiS)
SPÓLNIK Marek ze Skawiny: 412 głosów; 9,95 proc. (Nasze Miasto Nasza Gmina)
FUGIEL Marek ze Skawiny: 591 głosów; 14,27 proc. (KWW Anny Wąsowicz)
HOLIK Antoni Mateusz za Skawiny: 346 głosów; 8,36 proc. (KWW Anny Wąsowicz)
OKRĘG 3
RZEPISKO Norbert Andrzej ze Skawiny: 528 głosy; 13,79 proc. (PiS)
NIECHAJ Józef Paweł z Radziszowa: 472 głosy; 12,33 proc. (PiS)
HAJTO Anna Ewa z Ochodzy: 217 głosy; 5,67 proc. (PiS)
BAŁA Zdzisława Maria z Radziszowa: 451 głosów; 11,78 proc. (Nasze Miasto Nasza Gmina)
KNAPIK Grzegorz z Zelczyny: 420 głosów; 10,97 proc. (KWW Anny Wąsowicz)
OKRĘG 4
GRABIEC Witold z Woli Radziszowskiej: 381 głosów; 10,98 proc. (PiS)
MASŁOWSKA Ewa Zofia z Jaśkowic: 231 głosów: 6,66 proc. (PiS)
WINDAK Maria z Wielkich Dróg: 418 głosów; 12,05 proc. (Nasze Miasto Nasza Gmina)
DUDEK Joanna Helena z Grabia: 247 głosów; 7,12 proc. (Nasze Miasto Nasza Gmina)
JEZIORO Stefan Jan z Woli Radziszowskiej: 360 głosów; 10,37 proc. (KWW Anny Wąsowicz).
Wszyscy kandydaci do Rady Miejskiej w Skawinie w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
ZAJĄC Eugeniusz Zbigniew
ĆWIK Michał Piotr
BADURA Klaudia Justyna
LUPA Stanisław Karol
KOŃ Grażyna
PAŁYS Grzegorz
KORZENIAK Maria Stanisława
KOŚCIELNY Karol Kazimierz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA SKAWINA:
JÓZEFCZYK Kamila
SUDER Anna Maria
STYRYLSKI Jacek Marian
WYRWA Cyryl Józef
WALENDZEWICZ Stanisław
SAJKOWSKA Magdalena Katarzyna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO NASZA GMINA SKAWINA:
BEDNARCZYK Mirosław Adam
SAPAŁA Antoni
WIĘCKOWSKA Wioleta Weronika
OSTROGÓRSKI Grzegorz Paweł
WĘGLARZ Konrad Jakub
PACIOREK Katarzyna Klaudia
BEDNARCZYK Jadwiga
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY WĄSOWICZ:
WĄSOWICZ Anna Agata
KOTULA Żaneta Iwona
SEKUŁA Grzegorz Marek
GRODECKI Stanisław Władysław
PAWŁOWSKA Małgorzata Maria
DZIOBEK Zbigniew Edward
KRYDA Leszek Stanisław
SZEWCZYK Anna Irena
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
MAJDZIK Ryszard
SZCZYPCZYK Rafał Stanisław
KOŁPAK Maria Iwona
BĄCELA Anna Emilia
OŻÓG Dorota
BURDA Michał Zbigniew
PAWŁOWSKI Artur
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA SKAWINA:
PAC Wojciech Cyprian
JANKOWICZ Ewa Urszula
MYDLARSKI Sebastian Bogdan
KARAWAJ Dariusz Andrzej
WALENDZEWICZ Renata Małgorzata
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO NASZA GMINA SKAWINA:
SPÓLNIK Marek
MACKIEWICZ Wojciech Krzysztof
PACIOREK Kinga Anna
BUDZIŃSKI Zdzisław Jan
OŻÓG Mieczysława Jadwiga
KOTLARCZYK Katarzyna Agnieszka
DROŹDZIEWICZ Mikołaj Tomasz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY WĄSOWICZ:
FUGIEL Marek
HOLIK Antoni Mateusz
CHOMIN Irena Maria
KLIMCZYK Marek Janusz
SIKORSKA Ewa Emilia
BARAN Klaudia Weronika
PROCHOWNIK Michał
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
RZEPISKO Norbert Andrzej
NIECHAJ Józef Paweł
WRZOSZCZYK Andrzej Franciszek
KUBAS Sylwester Maciej
ŁAŚ Elżbieta
JAŁOCHA Izabela Monika
HAJTO Anna Ewa
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA SKAWINA:
KADZIK-WASYL Marta Jolanta
PAJĄK Karol Piotr
SIWAK Jolanta Janina
BRAŃKA Adam Piotr
KOWALÓWKA Małgorzata
KUSAK Łukasz Feliks
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO NASZA GMINA SKAWINA:
BAŁA Zdzisława Maria
KLIMAS Grzegorz Marian
LUPA Paweł Tomasz
FUDALI Beata Edyta
LACKOWSKI Mieczysław Władysław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY WĄSOWICZ:
KNAPIK Grzegorz
KOZIK Michał Paweł
KIERZKOWSKA Agnieszka Marzena
CIEPŁY Agata Bogusława
KLIMCZYK Andrzej Wojciech
Okręg nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
GRABIEC Witold
MASŁOWSKA Ewa Zofia
CIERNIA Wiesław
PACHEL Maria Weronika
CHMIELARCZYK Anna Kazimiera
BOBER Rafał Jan
ŚNIEŻEK Artur Czesław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA SKAWINA:
WASYL Marcin Antoni
OKARMUS Katarzyna Monika
GRZELAK Maria Magdalena
MAŚLANKA Klaudia Paulina
TOPOLSKI Tomasz Grzegorz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO NASZA GMINA SKAWINA:
WINDAK Maria
DUDEK Joanna Helena
SZWED Mateusz Michał
PYZIK Anna Maria
MACHNIK Grzegorz Józef
NOWAK Edward
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY WĄSOWICZ:
JEZIORO Stefan Jan
GRABIEC Sławomir
CICHÓRZ Sylwia Teresa
PODBIERA Justyna Katarzyna
ZIELIŃSKI Szczepan Paweł
Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?