Polki drużynowymi wicemistrzyniami Europy w szachach!

Reprezentacja Polski kobiet w szachach osiągnęła ogromny sukces, zdobywając srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy! Indywidualnie na drugiej szachownicy srebro wywalczyła reprezentantka Polonii Wrocław Jolanta Zawadzka. Już wkrótce najlepsze szachistki spotkają się we Wrocławiu na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet.

W greckim uzdrowisku Porto Carras polskie szachistki spisały się rewelacyjnie. Na podium musiały uznać wyższość jedynie utytułowanej drużyny Rosji, z którą w bezpośrednim starciu zremisowały 2:2. Dla Rosjanek była to jedyna strata punktów w ciągu całych mistrzostw. Brązowy medal przypadł w udziale Gruzji.

Indywidualnie spośród Polek najlepiej spisała się Jolanta Zawadzka. Reprezentująca Polonię Wrocław zawodniczka na drugiej szachownicy wywalczyła srebro, zaś na czwartej szachownicy po brąz sięgnęła Karina Szczepkowska-Horowska. Skład polskiej ekipy uzupełniły: Monika Soćko, Joanna Gajewska-Majdan oraz Katarzyna Toma. To już trzeci medal polskiej drużyny w ostatnim dziesięcioleciu. W 2005 roku Polki wywalczyły złoto w Goeteborgu, a w 2007 srebro w Heraklionie. Co ciekawe, nasze najlepsze zawodniczki już wkrótce zawitają do stolicy Dolnego Śląska. W dniach 2-4 grudnia Polonia Wrocław z Jolantą Zawadzką w składzie będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet.

W Grecji rywalizowali również panowie. Polacy, także z reprezentującym Polonię Wrocław Mateuszem Bartlem, zajęli 8. miejsce. Wygrała drużyna Niemiec przed Azerbejdżanem i Węgrami.