Paczkomat Wołów — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Paczkomaty w Wołowie dostępne są przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, dzięki czemu możesz korzystać z nich w dogodnym dla Ciebie czasie, bez konieczności stania w kolejce. Ponadto z aplikacją InPost Mobile możesz nadawać i odbierać przesyłki jeszcze szybciej, poprzez dostępne funkcjonalności. Zdalne otwieranie skrytek czy zarządzanie wszystkimi swoimi przesyłkami znacząco ułatwia cały proces. Chcesz wiedzieć jak nadać i odebrać swoje paczki z Paczkomatu? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Paczkomat Wołów

Wołów to miasto w południowo-wschodniej Polsce, położone w województwie dolnośląskim. Posiada unikatową historię, ponieważ — co ciekawe nie ma wiejskiej przeszłości, a od razu stał się miastem. Dzisiejszy Wołów skrywa mnóstwo ciekawych budynków i miejsc, które warto odwiedzić. To niewielkie urokliwe miasteczko jest domem dla ponad 12 tysięcy osób. Do dyspozycji mieszkańców jest aż 7 Paczkomatów oraz 1 PaczkoPunkt.

Wołów – odbiór paczki

Zastanawiasz się, jak odebrać przesyłkę z Paczkomatu w Wołowie? Nic prostszego! Wystarczy wykonać zaledwie 3 kroki. Swoją paczkę możesz odebrać na dwa sposoby.

Pierwszy sposób to skorzystanie z aplikacji InPost Mobile — jest to najszybsza możliwość odbioru. Co należy zrobić?

 1. Otrzymasz powiadomienie w InPost Mobile, gdy Twoja przesyłka trafi do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu.
 2. Udaj się do niego i w aplikacji wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”.
 3. Skrytka otworzy się automatycznie. Wyjmij paczkę i gotowe!

Drugi sposób to odebranie przesyłki z kodem QR lub kodem odbioru.

 1. Otrzymasz powiadomienie w formie wiadomości e-mail, które zawierać będzie 6-cyfrowy kod odbioru oraz kod QR.
 2. Podejdź do Paczkomatu i przyłóż kod QR do czytnika lub wprowadź numer telefonu wraz z kodem odbioru.
 3. Wyjmij paczkę ze skrytki. Proste, prawda?

## Wołów – wysyłka paczki

Nadawanie paczki w Paczkomacie jest równie proste i intuicyjne co odbiór. W tej sytuacji także rekomendujemy dwa sposoby nadania, które wykonasz bez większych trudności. Najszybszym sposobem na wysyłkę paczki w Paczkomacie jest skorzystanie z aplikacji InPost Mobile. Nadasz swoją przesyłkę bez konieczności drukowania etykiety. Jak to zrobić?

 1. W aplikacji wybierz ikonę strzałki (Nadaj) i uzupełnij niezbędne dane.
 2. Opłać przesyłkę. Po ukończeniu płatności w aplikacji otrzymasz 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR.
 3. Udaj się do najbliższego Paczkomatu (lub PaczkoPunktu), na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i zeskanuj kod QR lub wprowadź 9-cyfrowy kod nadania. Umieść paczkę w skrytce — i już!

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji InPost Mobile, możesz skorzystać z usługi Szybkie Nadania na stronie internetowej InPostu.

 1. Wybierz sposób dostawy oraz uzupełnij niezbędne dane odbiorcy i nadawcy.
 2. Opłać przesyłkę, a następnie pobierz i wydrukuj etykietę.
 3. Wydrukowaną etykietę naklej w widocznym miejscu na paczce i udaj się z nią do wybranego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Jeśli wybrałeś nadanie przesyłki w Paczkomacie, na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”, a następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki.

PS. Pamiętaj o zamknięciu drzwiczek!

Dodaj ogłoszenie